+90 216 224 2450
Hesap Bilgileri Bağış Yap

Suriye Ekmek Un Ve Ekmek Desteği

Allah’ın yoksullara ve muhtaçlara yardımda bulunun tebliğine uyarak şefkat eli derneğimiz de Suriye’de savaşın hüküm sürdüğü topraklarda kardeşlerimizin hayatlarını idame ettirmeleri için kalıcı çözümler üretmeye ve insani  yardım çalışmalarımıza devam ediyoruz . Bu yardımlar sayesinde savaş sırasında yara almış olan insanların bir nebze olsun mutlu olmasını sağlıyoruz. Aldığımız bağışlar sayesinde sizlerin vesilesi ile  insanların geleceğe umutla bakmasını sağlamak için gece gündüz çalışıyoruz.
 

Birleşmiş Milletler’e göre, dünyada 821 milyon kişi, yani yeryüzünde yaşayan 9 kişiden birisi insanın temel ihtiyaç kaynağı olan besine ulaşmakta zorluk çekiyor. Dünyada açlıktan her 5-10 saniyede bir çocuk ölüyor.

Suriye’ye Ekmek Yardımları

Savaş mağduru olan kardeşlerimizin aç kalmaması ve karınlarını  doyurabilmeleri amacıyla günlük ekmek üretimi ve dağıtımı  yapıyoruz. Ekmek yardım desteğimiz derneğimize bağışta bulunan hayırseverlerimizin desteğiyle gerçekleşiyor. Hayırseverlerimizin yaptıkları bağışları bir araya getirerek tırlarımızla ekmeklerin Suriye’de insanların bulunduğu alanlara dağıtıyoruz. Böylelikle kardeşlerimiz günlerini aç geçirmiyorlar. Ayrım yapmadan tüm muhtaçlar için ekmek dağıtımını gerçekleştiriyoruz.

Ekmekler İsimlere Özel Dağıtılıyor

20 yıldır hizmet veren ekmek yardımı derneği olarak bağışlar sayesinde yaptığımız ekmek dağıtımlarını savaşın ilk zamanlarından beri yapıyoruz. Çadırlarda yaşayan Suriyeli kardeşlerimize sizlerin ikramı olan ekmekleri yine sizlere özel olarak  isimlerie özel hazırlanan paketlerimizi günlük olarak belirlediğimiz zamanlarda dağıtarak onların ekmek ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı oluyoruz. Ekmeklerin üretimini ise derneğimize ait olan fırınlarda gerçekleştiriyoruz.

Suriyeli Müslüman kardeşlerimize ekmek alarak yardım etmek isteyen hayırsever insanlarımıza derneğimize ait hesap numarasını sunuyoruz. Böylelikle insanlar ekmek adedine bağlı olarak ücret ödeyip bağışta bulunabiliyorlar. Ekmek bağışı için bilgi almak isteyenler de derneğimizin 0216 224 2450 nolu telefonumuz üzerinden bilgi alabiliyorlar.

Ekmeklik Un Yardımı Yapıyoruz

Suriye için yaptığımız insani yardımlar arasında ekmeklik un yardımı da yer alıyor. Unlarımızı çuvallar halinde tırlarımız aracılığıyla Suriye idlip'e gönderiyoruz. Bu sayede fırınlarda unlardan ekmek üretilerek ekmekler Suriye halkına dağıtılıyor. Un yardımı bağışında da bulunmak isteyen vatandaşlarımızın katkılarıyla belirli aralıklarla yapıyoruz. Böylelikle savaş mağduru olan insanların ekmek yiyebilmeleri için unları fırınlara ulaştırıyoruz. Böylelikle unların kullanımıyla ekmekler üretiliyor ve muhtaçlara dağıtılıyor.

Online Bağışta Bulunmak

Suriye yardım için ekmek veya un çuvalı bağışta bulunmak isteyenler için bağışların online olarak yapılmasını sağlıyoruz. Bu sayede un veya ekmekle bağışta bulunmak isteyen bağışçılarımıza web sayfamızda hesap numaralarımızı vererek istedikleri miktarlarda bağışta bulunmalarını sağlıyoruz.

Hayırsever vatandaşlarımız un veya ekmek için bağış yaparken ad soyad, telefon numarası, adet ve tutar bilgilerini giriyorlar. Böylelikle yapılan bağışların kimler tarafından gerçekleştiğini biliyoruz

Bağış yapmak ister misiniz?
Tüm Bağışlar
Sık Sorulan Sorular
Tümü
Yardım Toplanan Bölgelerde Yardıma İhtiyaç Kalmadığında Toplanan Yardımlar Nerede Kullanılıyor?

Derneğimize ulaştırılan bağışlar ilgili çalışma alanlarında veya yardım ile ilgili kullanılır. Savaş, Doğal afet vb. olayların etkilerinin yok olması, yardımın amacına uygun bir şekilde kullanılıp mağduriyetin giderilmiş olması gibi olaylarda derneğimiz yapılan bağışı benzer özelliklere sahip bir başka çalışmada veya yardımda kullanır.

Ayni Yardım Kabul Ediyor Musunuz?

Şu anda maalesef herhangi bir ayni yardım kabul etmiyoruz.

Yardıma Muhtaçlara Bağışımı Nasıl Ulaştırabilirim?

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği ana binasına gelerek elden nakdi bağışında bulunabilirsiniz.

Online bağış sistemini kullanarak internet sitemiz üzerinden bağış yapabilirsiniz.

Bağışınızı sitemizde yer alan banka hesap numaralarına havale/EFT ile gönderebilirsiniz.

BAGIS yazarak 3823'e SMS göndererek 10₺ bağışta Bulunabilirsiniz.

Yaptığım Bağışın Tarafınıza Ulaşıp Ulaşmadığını Nasıl Öğrenebilirim?

Bağışınızı yaparken bize iletmiş olduğunuz cep telefonu numarasına yapmış olduğunuz bağış bilgileri tarafınıza iletilecektir. Ayrıca 0216 224 2450 numaralı telefondan derneğimizi arayarak yaptığınız bağış ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şefkat Eline Hangi Zamanlarda Bağış Yapabilirim?

Dernek ana binası için bağış saatleri hafta içi 09:00’dan 18:00’a kadar, Cumartesi 09:00’dan 15:00’a kadardır. Pazar günleri ana binamız kapalıdır.

Geçmişte Yaptığım Bağışları Nasıl Öğrenebilirim?

Evet İstediğiniz zaman öğrenebilirsiniz. İsterseniz web sitemizde kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek hesabınızı açıp profil kısmından kontrol edebilirsiniz.

Düzenli Ödeme Talimatı İle Bağış Yapabilir miyim?

Maalesef böyle bir bağış sistemimiz şu anda mevcut değildir.

Yurt Dışından Size Nasıl Bağış Yapabilirim?

Yurt dışından derneğimize göndereceğiniz bağışları dolar veya euro hesaplarımıza SWIFT (Şube) kodu ile birlikte EFT yapabilirsiniz. Kredi kartı kullanıyorsanız online bağışta bulunabilirsiniz.

SMS'den Yapılan Bağışlar Kesintiye Uğruyor mu?

Operatör ile yapılan anlaşmamız gereğince, gönderilen bağışta herhangi bir kesintiye uğramıyor.

Bilgilendirme SMS İptalini Nasıl Yapabilirim?

Bilgi amaçlı gönderilen SMS veya e-postaların tarafınıza ulaşmasını istemiyorsanız 0216 224 2450 numaralı telefondan derneğimiz ile iletişime geçip iptalini sağlayabilirsiniz.

3823 SMS Bağış Hattı Size Mi Ait? Kaç TL Kesiliyor?

Evet, Şefkat Eli Derneğine ait.  3823 hattından gönderilen mesajlarda 10TL bağışınız bize ulaştırılıyor.

Vakfınıza Ayni Yardım Bağışlamak İstiyorum, Ekipleriniz Almaya Gelir Mi?

Şu anda maalesef herhangi bir ayni yardım kabul etmiyoruz.

 

Online Bağışlarda Nasıl Makbuz Alırım?

Online olarak gerçekleştirdiğiniz bağışları kredi kartı veya banka kartınız ile yaptığınız için herhangi bir şekilde makbuz kesilmemektedir. Kart ekstreniz makbuz olarak geçmektedir.

Gayrimenkul Benzeri Bağışlar Yapabiliyor muyuz? Bu Tarz Benzeri Bağışları Nasıl Değerlendiriyorsunuz?

Derneğimiz gayrimenkul vb. bağışlar yapılabilmektedir. Bağışlanan gayrimenkulün kullanımı ile ilgili bağışçı herhangi bir özel şart belirtilmemişse gayrimenkul vb. bağışlar ile nakdi bağışlar vakfımızın ülke ve yerlerde tespit ettiği ihtiyaçlara göre hazırladığı çalışmaların faaliyete geçirilmesinde kullanılmaktadır. Eğer bağışlanan gayrimenkul vb. için özel bir şart belirtilmişse (cami, okul, yetimhane vb.) bağışın geliri o şarta uygun bir biçimde kullanılır.

Herhangi Bir Ülkeye Nasıl Şartlı Bağış Yapabilirim?

Şefkat Eline şartlı bağışta bulunacak bağışçımız eğer bağışını bankadan yapıyor ise açıklama kısmında şartını belirterek, bağışını dernek ana binamıza gelerek elden yapıyor ise görevliye şartını bildirerek bağışının istediği alanda kullanılmasını sağlar.

haber
Türkiye’den Afrika’ya uzanan şefkat eli
Haber Detayı
haber
Suriye’ye 3 Tır Yardımımız Ulaştı
Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği olarak, Suriye kış çalışmalarımız Kapsamında suriye idlip bölgesine, 1 tır battaniye – bebek bezi – döşek – yorgan vb. ihtiyaç malzemeleri bulunuyor. Çadır kentlerde zorlu kış günlerinde ya
Haber Detayı
haber
Yurt içi Yardım Çalışmalarımız Devam Ediyor
Şefkat Eli insani Yardım Derneği, olarak yardımlaşma paylaşma ve birlik beraberlik olgusunu yeniden canlandırma adına çalışmaya devam ediyoruz. Şefkat Eli Derneği, olarak bağışçılarımızın destekleriyle birçok hayra vesile olmaya kira yardımı, gı
Haber Detayı
+90 216 224 2450
Bağış Sepetim (0)
Bağış sepetiniz şuan boş. Bağış Yap