+90 216 224 2450
Hesap Bilgileri Bağış Yap

Kur’an-ı Kerim Hediyesi

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği olarak, İslami ve İnsani Yardım Organizasyonları kapsamında ilim talebelerine Kur’an-ı kerim hediyelerinizi ulaştırıyoruz. Yüce dinimizin ilk emri “Oku” “İkra’ bismi rabbikellezi hâlak.” Yani, “Yaratan rabbinin adıyla oku.” (Alak, 96/1) Ayet-i Kerime doğrultusunda kendimize bir görev edinerek kutsal kitabımızı bilmeyen kişilerin öğrenmesini ve Kur’an’a uygun yaşam sürmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

KUR’AN HEDİYESİNİN ÖNEMİ

Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim Allah Teâlâ Tarafından Peygamber Efendimiz (S.A.V) Aracılığıyla insanlara ışık olması amacıyla gönderilmiştir. İslami ve İnsani yardım organizasyonları kapsamında Kur’an hediyesini Şefkat Eli olarak hayata geçirmekten gurur duyuyoruz. Bağışlarınız sayesinde daha çok kişinin Kur’an öğrenmesine ve Kur’an sayesinde hakikat yoluna ulaşmalarını sağlıyoruz. Yapılan yardımlarla Kur’an hafızları yetiştiriliyor ve doğru yolda ilerlemelerini sağlamış oluyoruz.

Yokluk içinde olan Afrika gibi Müslüman ülkelerinde eğitim için hafızların Kur’an bulması zor olabiliyor. Afrika’da insanları Kur’an-ı Kerimi öğrenmek için luht denen bir üzerine yazarak silerek öğreniyorlar. Siz kıymetli bağışçılarımızın vesilesi ile her birine Kur’an-ı kerim hediyelerini ulaştırmayı hedefliyor ve amaçlıyoruz.

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği olarak, bağışlanan Kur’an-ı Kerim Hediyelerini Afrika ve Arakan gibi ülkelerde dini eğitim verilen kurslar, okullar ve medreselere ulaştırıyoruz.

Peygamber Efendimiz (S.A.V.) Buyuruyorlar ki “Kim Kur’an-ı Kerim’den bir harf okursa onun için bir iyilik sevabı vardır. Her bir iyiliğin karşılığı on sevaptır .”

Online Bağışlar İle Hizmet Veriyoruz

Kur'an-ı kerim'in  eğitim yuvalarına kazandırılması için ortaya koyduğumuz hediye etme hizmetini hayırseverlerin online olarak gerçekleştirmelerini sağlıyoruz. Bu adresimizde bağış yapmak isteyenlerin kullanabilecekleri Kuveyt Türk, Ziraat ve İş Bankaları ile PTT hesap numaralarımız yer alıyor. Bu hesap numaralarını kullanarak bağış yapabiliyorsunuz. Ayrıca hediye için 0216 224 24 50 ve 0539 204 24 50 nolu numaralarımızı arayarak görevlilerimizle hediyenin detaylarını konuşabiliyorlar.

Bağış yapmak ister misiniz?
Tüm Bağışlar
Sık Sorulan Sorular
Tümü
Yardım Toplanan Bölgelerde Yardıma İhtiyaç Kalmadığında Toplanan Yardımlar Nerede Kullanılıyor?

Derneğimize ulaştırılan bağışlar ilgili çalışma alanlarında veya yardım ile ilgili kullanılır. Savaş, Doğal afet vb. olayların etkilerinin yok olması, yardımın amacına uygun bir şekilde kullanılıp mağduriyetin giderilmiş olması gibi olaylarda derneğimiz yapılan bağışı benzer özelliklere sahip bir başka çalışmada veya yardımda kullanır.

Ayni Yardım Kabul Ediyor Musunuz?

Şu anda maalesef herhangi bir ayni yardım kabul etmiyoruz.

Yardıma Muhtaçlara Bağışımı Nasıl Ulaştırabilirim?

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği ana binasına gelerek elden nakdi bağışında bulunabilirsiniz.

Online bağış sistemini kullanarak internet sitemiz üzerinden bağış yapabilirsiniz.

Bağışınızı sitemizde yer alan banka hesap numaralarına havale/EFT ile gönderebilirsiniz.

Yaptığım Bağışın Tarafınıza Ulaşıp Ulaşmadığını Nasıl Öğrenebilirim?

Bağışınızı yaparken bize iletmiş olduğunuz cep telefonu numarasına yapmış olduğunuz bağış bilgileri tarafınıza iletilecektir. Ayrıca 0216 224 2450 numaralı telefondan derneğimizi arayarak yaptığınız bağış ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şefkat Eline Hangi Zamanlarda Bağış Yapabilirim?

Dernek ana binası için bağış saatleri hafta içi 09:00’dan 18:00’a kadar, Cumartesi 09:00’dan 15:00’a kadardır. Pazar günleri ana binamız kapalıdır.

Geçmişte Yaptığım Bağışları Nasıl Öğrenebilirim?

Evet İstediğiniz zaman öğrenebilirsiniz. İsterseniz web sitemizde kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek hesabınızı açıp profil kısmından kontrol edebilirsiniz.

Düzenli Ödeme Talimatı İle Bağış Yapabilir miyim?

Maalesef böyle bir bağış sistemimiz şu anda mevcut değildir.

Yurt Dışından Size Nasıl Bağış Yapabilirim?

Yurt dışından derneğimize göndereceğiniz bağışları dolar veya euro hesaplarımıza SWIFT (Şube) kodu ile birlikte EFT yapabilirsiniz. Kredi kartı kullanıyorsanız online bağışta bulunabilirsiniz.

SMS'den Yapılan Bağışlar Kesintiye Uğruyor mu?

Operatör ile yapılan anlaşmamız gereğince, gönderilen bağışta herhangi bir kesintiye uğramıyor.

Bilgilendirme SMS İptalini Nasıl Yapabilirim?

Bilgi amaçlı gönderilen SMS veya e-postaların tarafınıza ulaşmasını istemiyorsanız 0216 224 2450 numaralı telefondan derneğimiz ile iletişime geçip iptalini sağlayabilirsiniz.

SMS Bağış Hattı Size Mi Ait? Kaç TL Kesiliyor?

SMS bağışı en kısa sürede aktif edilecektir.

Vakfınıza Ayni Yardım Bağışlamak İstiyorum, Ekipleriniz Almaya Gelir Mi?

Şu anda maalesef herhangi bir ayni yardım kabul etmiyoruz.

 

Online Bağışlarda Nasıl Makbuz Alırım?

Online olarak gerçekleştirdiğiniz bağışları kredi kartı veya banka kartınız ile yaptığınız için herhangi bir şekilde makbuz kesilmemektedir. Kart ekstreniz makbuz olarak geçmektedir.

Gayrimenkul Benzeri Bağışlar Yapabiliyor muyuz? Bu Tarz Benzeri Bağışları Nasıl Değerlendiriyorsunuz?

Derneğimiz gayrimenkul vb. bağışlar yapılabilmektedir. Bağışlanan gayrimenkulün kullanımı ile ilgili bağışçı herhangi bir özel şart belirtilmemişse gayrimenkul vb. bağışlar ile nakdi bağışlar vakfımızın ülke ve yerlerde tespit ettiği ihtiyaçlara göre hazırladığı çalışmaların faaliyete geçirilmesinde kullanılmaktadır. Eğer bağışlanan gayrimenkul vb. için özel bir şart belirtilmişse (cami, okul, yetimhane vb.) bağışın geliri o şarta uygun bir biçimde kullanılır.

Herhangi Bir Ülkeye Nasıl Şartlı Bağış Yapabilirim?

Şefkat Eline şartlı bağışta bulunacak bağışçımız eğer bağışını bankadan yapıyor ise açıklama kısmında şartını belirterek, bağışını dernek ana binamıza gelerek elden yapıyor ise görevliye şartını bildirerek bağışının istediği alanda kullanılmasını sağlar.

haber
Afrika’da Su Kuyuları Halkın Yüzünü Güldürdü
Haber Detayı
haber
Türkiye'den Afrika'ya Uzanan Şefkat Eli
Haber Detayı
haber
Yurt içi Yardım Çalışmalarımız Devam Ediyor
Şefkat Eli insani Yardım Derneği, olarak yardımlaşma paylaşma ve birlik beraberlik olgusunu yeniden canlandırma adına çalışmaya devam ediyoruz. Şefkat Eli Derneği, olarak bağışçılarımızın destekleriyle birçok hayra vesile olmaya kira yardımı, gı
Haber Detayı
+90 216 224 2450
Bağış Sepetim (0)
Bağış sepetiniz şuan boş. Bağış Yap