+90 216 224 2450
Hesap Bilgileri Bağış Yap

Afrika Geçim Kaynağı Bisiklet Projesi

Afrika'da yardıma muhtaç çok fazla insan bulunuyor. Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği olarak, biz yardıma muhtaç aileler nerede olursa olsun gönüllü çalışan proje arkadaşlarımız ile birlikte sizin desteğiniz sayesinde sürekli geçim kaynakları sunuyor ve kimseye muhtaç olamadan hayatlarını iademe ettirmelerine destek oluyoruz. Şefkat Eli olarak sizin destekleriniz ile yoksul, kimsesiz, çaresiz olan Müslüman kardeşlerimize Şefkat elini uzatıyor ve her türlü yardımları için farklı projeler üretmeye devam ediyoruz. Tüm projelerimizi sayfamızdan takip edebilir projelerimize destek sağlayarak yaşamlara dokunabilirsiniz.

AFRİKA'DA GEÇİM

Afrika ülkeleri dünyanın en fakir ülkelerinin başında geliyor, Burada insanların geçimini sağlamaları oldukça zor, Şefkat Eli Derneği olarak, yaptığımız Afrika yardım kampanyaları sayesinde ailelere sürekli geçim kaynağı sunuyoruz. Afrika'da en büyük ihtiyaçlardan biri taşıt, özellikle bisiklet bunlar arasında yer alıyor. Türkiye şartlarına göre Afrika coğrafyasının en değerli aracı bisikletlerdir. Aileler çok uzaklardan bazen kilometrelerce su taşımak zorunda kalıyor. Yardım kampanyamız sayesinde yokluk çeken ve muhtaç durumdaki kardeşlerimize bisiklet yardımı yapıyoruz. Şöyle bir şey var ki Afrika‘da hayat iki tekerleğin üstünde döner, yani sizlerin bizlerin beğenmediği iki tekerlek Afrikalı kardeşlerimiz için hayat demektir. Afrikalı kardeşlerimize hediye ettiğimiz bisikletler sıradan birer bisiklet değil, onların çocuklarının ve ailelerinin rızkı yani geçim kaynağıdır.

AFRİKA’DA NEDEN BİSİKLET TERCİH EDİLİYOR?

Afrikalı kardeşlerimiz için bisiklet bir tercih değil, geçim kaynağı demektir. Sizin yardımlarımız ile hediye ettiğimiz bisikletler onların eğlence kaynağı değil geçim kaynağı haline geliyor. Sizin yaptığınız bağış sayesinde ihtiyacı olan tüm ailelere bisiklet ulaştırarak yaşadıkları zorlukları bir nebze olsun hafifletmeyi amaçlıyoruz. Afrika coğrafyasında masrafı en az en değerli araç bisiklettir. Bisiklet projesi sayesinde kardeşlerimiz geçim kaynaklarını oluşturabiliyor. Sağladığımız bisikletler onların geçim kaynağı haline geliyor, sizde bu projede yer alabilir onların mutluluğuna ortaklık sağlayabilirsiniz. Bisiklet onlar için hayata yeniden başlamak, hayata sımsıkı tutunmak demek, sende bir bisiklet ile kardeşine hayat ol.

YARDIMLARIMIZ

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği siz değerli bağış severlerin sayesinde yardımlarını büyütmeye devam ediyor. Gönüllü çalışan arkadaşlarımız evlerinden kilometrelerce uzakta sizin bağışlarınızı en doğru yere ulaştırmak için gece gündüz çalışmalarını sürdürüyor. Sizde projelerimizi inceleyerek katkı sağlamak istediğiniz projeyi bize bildirmeniz yeterli, destekleriniz bizim için çok değerli. Tüm projelerimiz yardıma muhtaç ailelerin daha iyi şartlar altında yaşamaları için sizde projelerimize ortak olun.

GEÇİM KAYNAĞI BİSİKLET 750₺

Ayrıntılı Bilgi İçin;

0216 224 2450

0539 204 2450

Bağış yapmak ister misiniz?
Tüm Bağışlar
Sık Sorulan Sorular
Tümü
Yardım Toplanan Bölgelerde Yardıma İhtiyaç Kalmadığında Toplanan Yardımlar Nerede Kullanılıyor?

Derneğimize ulaştırılan bağışlar ilgili çalışma alanlarında veya yardım ile ilgili kullanılır. Savaş, Doğal afet vb. olayların etkilerinin yok olması, yardımın amacına uygun bir şekilde kullanılıp mağduriyetin giderilmiş olması gibi olaylarda derneğimiz yapılan bağışı benzer özelliklere sahip bir başka çalışmada veya yardımda kullanır.

Ayni Yardım Kabul Ediyor Musunuz?

Şu anda maalesef herhangi bir ayni yardım kabul etmiyoruz.

Yardıma Muhtaçlara Bağışımı Nasıl Ulaştırabilirim?

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği ana binasına gelerek elden nakdi bağışında bulunabilirsiniz.

Online bağış sistemini kullanarak internet sitemiz üzerinden bağış yapabilirsiniz.

Bağışınızı sitemizde yer alan banka hesap numaralarına havale/EFT ile gönderebilirsiniz.

Yaptığım Bağışın Tarafınıza Ulaşıp Ulaşmadığını Nasıl Öğrenebilirim?

Bağışınızı yaparken bize iletmiş olduğunuz cep telefonu numarasına yapmış olduğunuz bağış bilgileri tarafınıza iletilecektir. Ayrıca 0216 224 2450 numaralı telefondan derneğimizi arayarak yaptığınız bağış ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şefkat Eline Hangi Zamanlarda Bağış Yapabilirim?

Dernek ana binası için bağış saatleri hafta içi 09:00’dan 18:00’a kadar, Cumartesi 09:00’dan 15:00’a kadardır. Pazar günleri ana binamız kapalıdır.

Geçmişte Yaptığım Bağışları Nasıl Öğrenebilirim?

Evet İstediğiniz zaman öğrenebilirsiniz. İsterseniz web sitemizde kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek hesabınızı açıp profil kısmından kontrol edebilirsiniz.

Düzenli Ödeme Talimatı İle Bağış Yapabilir miyim?

Maalesef böyle bir bağış sistemimiz şu anda mevcut değildir.

Yurt Dışından Size Nasıl Bağış Yapabilirim?

Yurt dışından derneğimize göndereceğiniz bağışları dolar veya euro hesaplarımıza SWIFT (Şube) kodu ile birlikte EFT yapabilirsiniz. Kredi kartı kullanıyorsanız online bağışta bulunabilirsiniz.

SMS'den Yapılan Bağışlar Kesintiye Uğruyor mu?

Operatör ile yapılan anlaşmamız gereğince, gönderilen bağışta herhangi bir kesintiye uğramıyor.

Bilgilendirme SMS İptalini Nasıl Yapabilirim?

Bilgi amaçlı gönderilen SMS veya e-postaların tarafınıza ulaşmasını istemiyorsanız 0216 224 2450 numaralı telefondan derneğimiz ile iletişime geçip iptalini sağlayabilirsiniz.

SMS Bağış Hattı Size Mi Ait? Kaç TL Kesiliyor?

SMS bağışı en kısa sürede aktif edilecektir.

Vakfınıza Ayni Yardım Bağışlamak İstiyorum, Ekipleriniz Almaya Gelir Mi?

Şu anda maalesef herhangi bir ayni yardım kabul etmiyoruz.

 

Online Bağışlarda Nasıl Makbuz Alırım?

Online olarak gerçekleştirdiğiniz bağışları kredi kartı veya banka kartınız ile yaptığınız için herhangi bir şekilde makbuz kesilmemektedir. Kart ekstreniz makbuz olarak geçmektedir.

Gayrimenkul Benzeri Bağışlar Yapabiliyor muyuz? Bu Tarz Benzeri Bağışları Nasıl Değerlendiriyorsunuz?

Derneğimiz gayrimenkul vb. bağışlar yapılabilmektedir. Bağışlanan gayrimenkulün kullanımı ile ilgili bağışçı herhangi bir özel şart belirtilmemişse gayrimenkul vb. bağışlar ile nakdi bağışlar vakfımızın ülke ve yerlerde tespit ettiği ihtiyaçlara göre hazırladığı çalışmaların faaliyete geçirilmesinde kullanılmaktadır. Eğer bağışlanan gayrimenkul vb. için özel bir şart belirtilmişse (cami, okul, yetimhane vb.) bağışın geliri o şarta uygun bir biçimde kullanılır.

Herhangi Bir Ülkeye Nasıl Şartlı Bağış Yapabilirim?

Şefkat Eline şartlı bağışta bulunacak bağışçımız eğer bağışını bankadan yapıyor ise açıklama kısmında şartını belirterek, bağışını dernek ana binamıza gelerek elden yapıyor ise görevliye şartını bildirerek bağışının istediği alanda kullanılmasını sağlar.

haber
Her Gün 5 Bin Kişiye İftar Verilecek
Haber Detayı
haber
2019 Yılında Neler Yaptık?
Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği olarak 2019 yılı içerisinde bağışçılarımızla birlikte büyük işler başardık. Bizleri yanlız bırakmayıp destekleyen bütün bağışçılarımıza teşekkür ederiz… 2019 YILINDA NELER YAPTIK? Asya ve Afrika’da
Haber Detayı
haber
Şefkat Elinden 500 Öğrenciye Kırtasiye ve Giyim Desteği
Şefkat Eli insani Yardım Derneği olarak yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde bulunan köy okullarında bulunan 500 öğrenciye kırtasiye desteği sağlandı. Kış aylarının yaklaşması il
Haber Detayı
+90 216 224 2450
Bağış Sepetim (0)
Bağış sepetiniz şuan boş. Bağış Yap