+90 216 224 2450
Hesap Bilgileri Bağış Yap

Afrika'da Süt Veren Keçi Projesi

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği olarak, tüm yardıma muhtaç, mazlum, kimsesiz, ihtiyaç sahiplerinin yanında olmaya devam ediyoruz. Bünyemizde gerçekleşen farklı projeler ile her gün bir aileye dokunmaya çalışıyoruz. Siz bağışçılarımızın desteği sayesinde projelerimizi genişleterek sürekli olarak kalıcı çalışmalar yapmaya çalışıyoruz.

Özellikle Afrika'da yardıma muhtaç birçok aile bulunuyor. Bu ailelerin ihtiyaçlarını gidermek için kalıcı çözümler üretmeye çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızın arasında “Süt Keçi projesi” yer alıyor. Süt veren keçi projesi ile bir aileye 2 tane süt keçisi hediye veriyoruz. Amacımız kendi geçimlerini sağlamalarına katkıda bulunmak.

SÜT KEÇİ PROJESİ

Afrika'daki kardeşlerimizin geçimlerini sağlamaları amacıyla Şefkat Eli Derneği olarak Süt veren Keçi projesini hayata geçirdik. Proje kapsamında ihtiyacı olan aileye 2 adet süt veren keçi hediye diyoruz. Keçiler bir dişi ve bir erkekten oluşuyor. Bu sayede hem sütünden yararlanarak geçimlerini sağlıyor, hem de doğurganlık olması sebebiyle sürü haline gelmelerini amaçlıyoruz. Böylelikle aile hayvancılık ya da süt ile geçimini idame ettirebiliyor. Kalıcı geçim kaynakları Afrika yardım kampanyalarında çok önemli, amacımız yaptığımız yardımların kalıcı olması. Derneğimize yapacağınız süt veren keçi bağışları sayesinde Afrikalı aileler, geleceğe umutla bakıp, Kendilerine olan inançları artacak.

YARDIM KAMPANYASI

Bir ailenin gelirinin sürekli olabilmesi için keçi yardım kampanyası başlattık. 2 adet süt veren keçi yardımı yapmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Süt keçileri hediye edeceğimiz aileler arasında yetimler, dullar ve fakir aileler yer alıyor. Sizde bir aileye yardım ederek sürekli geçimlerine katkı sağlayabilirsiniz. Hediye ettiğimiz keçiler bizzat derneğimiz yetkilileri tarafından teslim edildikten sonra kayıt altına alınır ve aileler takip edilir. Süt Keçileri verdiğimiz yerlerde keçilerin yeterli şekilde beslenebilmeleri için yeterli miktarda otlaklar bulunmaktadır. Sizlerde Projemize katkı sağlayarak bizimle birlikte umuda ortak olabilirsiniz.

Derneğimiz İle İletişime Geçin

Yardım derneği olarak yapacağınız tüm yardımlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yapacağınız tüm yardım ve bağışları doğu yere ulaştırarak çalışmalarımızı doğru şekilde sürdürmeyi amaçlıyoruz. Bir ailenin, bir çocuğun mutluluğuna ortak olun, sizin için küçük olan onalar için çok büyük olabilir. Gönüllü çalışanlarımız sizinle daha çok büyüyecek.

Bağış yapmak ister misiniz?
Tüm Bağışlar
Sık Sorulan Sorular
Tümü
Yardım Toplanan Bölgelerde Yardıma İhtiyaç Kalmadığında Toplanan Yardımlar Nerede Kullanılıyor?

Derneğimize ulaştırılan bağışlar ilgili çalışma alanlarında veya yardım ile ilgili kullanılır. Savaş, Doğal afet vb. olayların etkilerinin yok olması, yardımın amacına uygun bir şekilde kullanılıp mağduriyetin giderilmiş olması gibi olaylarda derneğimiz yapılan bağışı benzer özelliklere sahip bir başka çalışmada veya yardımda kullanır.

Ayni Yardım Kabul Ediyor Musunuz?

Şu anda maalesef herhangi bir ayni yardım kabul etmiyoruz.

Yardıma Muhtaçlara Bağışımı Nasıl Ulaştırabilirim?

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği ana binasına gelerek elden nakdi bağışında bulunabilirsiniz.

Online bağış sistemini kullanarak internet sitemiz üzerinden bağış yapabilirsiniz.

Bağışınızı sitemizde yer alan banka hesap numaralarına havale/EFT ile gönderebilirsiniz.

Yaptığım Bağışın Tarafınıza Ulaşıp Ulaşmadığını Nasıl Öğrenebilirim?

Bağışınızı yaparken bize iletmiş olduğunuz cep telefonu numarasına yapmış olduğunuz bağış bilgileri tarafınıza iletilecektir. Ayrıca 0216 224 2450 numaralı telefondan derneğimizi arayarak yaptığınız bağış ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şefkat Eline Hangi Zamanlarda Bağış Yapabilirim?

Dernek ana binası için bağış saatleri hafta içi 09:00’dan 18:00’a kadar, Cumartesi 09:00’dan 15:00’a kadardır. Pazar günleri ana binamız kapalıdır.

Geçmişte Yaptığım Bağışları Nasıl Öğrenebilirim?

Evet İstediğiniz zaman öğrenebilirsiniz. İsterseniz web sitemizde kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek hesabınızı açıp profil kısmından kontrol edebilirsiniz.

Düzenli Ödeme Talimatı İle Bağış Yapabilir miyim?

Maalesef böyle bir bağış sistemimiz şu anda mevcut değildir.

Yurt Dışından Size Nasıl Bağış Yapabilirim?

Yurt dışından derneğimize göndereceğiniz bağışları dolar veya euro hesaplarımıza SWIFT (Şube) kodu ile birlikte EFT yapabilirsiniz. Kredi kartı kullanıyorsanız online bağışta bulunabilirsiniz.

SMS'den Yapılan Bağışlar Kesintiye Uğruyor mu?

Operatör ile yapılan anlaşmamız gereğince, gönderilen bağışta herhangi bir kesintiye uğramıyor.

Bilgilendirme SMS İptalini Nasıl Yapabilirim?

Bilgi amaçlı gönderilen SMS veya e-postaların tarafınıza ulaşmasını istemiyorsanız 0216 224 2450 numaralı telefondan derneğimiz ile iletişime geçip iptalini sağlayabilirsiniz.

SMS Bağış Hattı Size Mi Ait? Kaç TL Kesiliyor?

SMS bağışı en kısa sürede aktif edilecektir.

Vakfınıza Ayni Yardım Bağışlamak İstiyorum, Ekipleriniz Almaya Gelir Mi?

Şu anda maalesef herhangi bir ayni yardım kabul etmiyoruz.

 

Online Bağışlarda Nasıl Makbuz Alırım?

Online olarak gerçekleştirdiğiniz bağışları kredi kartı veya banka kartınız ile yaptığınız için herhangi bir şekilde makbuz kesilmemektedir. Kart ekstreniz makbuz olarak geçmektedir.

Gayrimenkul Benzeri Bağışlar Yapabiliyor muyuz? Bu Tarz Benzeri Bağışları Nasıl Değerlendiriyorsunuz?

Derneğimiz gayrimenkul vb. bağışlar yapılabilmektedir. Bağışlanan gayrimenkulün kullanımı ile ilgili bağışçı herhangi bir özel şart belirtilmemişse gayrimenkul vb. bağışlar ile nakdi bağışlar vakfımızın ülke ve yerlerde tespit ettiği ihtiyaçlara göre hazırladığı çalışmaların faaliyete geçirilmesinde kullanılmaktadır. Eğer bağışlanan gayrimenkul vb. için özel bir şart belirtilmişse (cami, okul, yetimhane vb.) bağışın geliri o şarta uygun bir biçimde kullanılır.

Herhangi Bir Ülkeye Nasıl Şartlı Bağış Yapabilirim?

Şefkat Eline şartlı bağışta bulunacak bağışçımız eğer bağışını bankadan yapıyor ise açıklama kısmında şartını belirterek, bağışını dernek ana binamıza gelerek elden yapıyor ise görevliye şartını bildirerek bağışının istediği alanda kullanılmasını sağlar.

haber
2019 Yılında Neler Yaptık?
Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği olarak 2019 yılı içerisinde bağışçılarımızla birlikte büyük işler başardık. Bizleri yanlız bırakmayıp destekleyen bütün bağışçılarımıza teşekkür ederiz… 2019 YILINDA NELER YAPTIK? Asya ve Afrika’da
Haber Detayı
haber
Bot ve Mont Hediyeleri Köy Çocuklarının Yüzlerini Güldürdü
Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği gönüllülerinin bağışları ile iç anadolu bölgesinde köy okullarındaki öğrencilere bot ve mont hediyeleri ulaştırıldı. Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği “Köy okullarına yardım” projesi kapsamında
Haber Detayı
haber
2020 Yılı Kurban Organizasyonu
Şefkat Eli, bu bayramda bağışlanan vacip kurban bağışlarını vekaletler doğrultusunda Afrika çad ülkesinde ihtiyaç sahibi mazlum ve muhtaçlar ulaştırdı. Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği 2020 vacip kurban organizasyonunu “Rabbin İçin kurb
Haber Detayı
+90 216 224 2450
Bağış Sepetim (0)
Bağış sepetiniz şuan boş. Bağış Yap