+90 216 224 2450
Hesap Bilgileri Bağış Yap

Cami Ve Mescit Projeleri

2010 yılından beri dünyanın her yerinde mazlum kardeşlerimizi sevindirmeye, ihtiyaçlarınız bir nebze olsun gidermeye çalışıyoruz. Gönüllü olarak çalışan arkadaşlarımız çıkarsız, her gün daha fazla çalışarak daha çok insanı ulaşmayı amaçlıyor. Haksızlığın, adaletsizliğin karşısına dik durmak ve tüm zorluklara rağmen çalışmaya devam etmek en büyük hedefimiz. Sizde bizimle bu büyük projede beraber olabilirsiniz.

Şefkat Eli mazlum, öksüz, yetim, savaş mağduru, kimsesiz, çaresiz kimselerin tüm ihtiyaçlarında yanında olmak için çalışmaya devam ediyor. Sizlerinde desteğiyle Afrika'da birçok projeye imza atmaya devam ediyoruz. Afrika'daki kardeşlerimiz için Cami projesi gerçekleştiriyoruz, sizde bu projeye ortak olabilirsiniz. Bilgi almak ve destek sağlamak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Cami Projemiz

Türkiye'den binlerce kilometre uzaklıkta olan Afrika'daki kardeşlerimiz için, yaşadığı köylere mescitler, su kuyuları inşa ediyoruz. İslami eğitim ve insani yardım organizasyonlarımız da siz hayırsever vatandaşlarımızın desteği ile kalıcı eserler yapmaya devam ediyoruz. Müslüman kardeşlerimizin ibadetlerini daha iyi şartlara yapabilmeleri için Mescit projesi yapıyor, yaşadıkları yeri cennet bahçeleri haline getirerek bir nebze olsun mutlu bir yaşam sürmelerini amaçlıyoruz. Allah'ın izni ile sizin de desteğiniz sayesinde oradaki kardeşlerimizin ihtiyaçlarına destek olmaya devam edeceğiniz. 

Su Kuyuları

İnşa ettiğimiz mescit ve Camilerin yanı sıra su kuyuları da yaparak ibadetlerini temiz bir şekilde ihya etmelerini sağlıyoruz. Su kuyusu ve mescit maliyetleri her biri farklı tutarlara denk gelmektedir. Özellikleri bakımından son derece kullanışlı olan yapılarımıza sizde katkı sunarak bir nebze olsun mutluluk katabilirsiniz. İster bir metrekare, isterseniz bir tuğla katın, yeter ki eseriniz kalıcı olsun. Arkanızda kalıcı bir eser bırakmanın yanı sıra ihtiyaç sahiplerine yapacağınız bağış ile sıkıntılarını gidermeye ortak olun. 

Birleşmiş Milletler'e bağlı olan UNESCO'nun hazırladığı 2019 Dünya Su Raporuna göre iki milyar insanın temiz su kaynaklarına düzenli bir şekilde erişimi yok, sıhhı tesisatı 4,3 milyar insan kullanmıyor. Su kaynaklarının kısıtlı olması ve artan çevre kirliliği sebebiyle 2050 yılına kadar bu sayının yükselmesi bekleniyor. Oysa sağlıklı ve temiz içilebilir su temel bir insan hakkı olarak kabul ediliyor.

Yardım Projelerimiz

İnsanı yardım derneği sizin sayesinde Afrika'daki tüm Müslüman kardeşlerimizin tüm ihtiyaçlarını gidermek için çalışıyor. Yardım gönderilerinizi bizimle doğru yerlere, doğru kişilere ulaştırabilirsiniz. Sizde bu zor zamanlarda sizler sayesinde yüzü bir nebze olsun gülecek insanlara yardımlarınızı esirgemeyin. Bir projemize sizde destek olarak, birlikte daha fazla büyüyerek daha çok kişiye ulaşmanın mutluluğuna ortak olun.

Bağış yapmak ister misiniz?
Tüm Bağışlar
Sık Sorulan Sorular
Tümü
Yardım Toplanan Bölgelerde Yardıma İhtiyaç Kalmadığında Toplanan Yardımlar Nerede Kullanılıyor?

Derneğimize ulaştırılan bağışlar ilgili çalışma alanlarında veya yardım ile ilgili kullanılır. Savaş, Doğal afet vb. olayların etkilerinin yok olması, yardımın amacına uygun bir şekilde kullanılıp mağduriyetin giderilmiş olması gibi olaylarda derneğimiz yapılan bağışı benzer özelliklere sahip bir başka çalışmada veya yardımda kullanır.

Ayni Yardım Kabul Ediyor Musunuz?

Şu anda maalesef herhangi bir ayni yardım kabul etmiyoruz.

Yardıma Muhtaçlara Bağışımı Nasıl Ulaştırabilirim?

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği ana binasına gelerek elden nakdi bağışında bulunabilirsiniz.

Online bağış sistemini kullanarak internet sitemiz üzerinden bağış yapabilirsiniz.

Bağışınızı sitemizde yer alan banka hesap numaralarına havale/EFT ile gönderebilirsiniz.

Yaptığım Bağışın Tarafınıza Ulaşıp Ulaşmadığını Nasıl Öğrenebilirim?

Bağışınızı yaparken bize iletmiş olduğunuz cep telefonu numarasına yapmış olduğunuz bağış bilgileri tarafınıza iletilecektir. Ayrıca 0216 224 2450 numaralı telefondan derneğimizi arayarak yaptığınız bağış ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şefkat Eline Hangi Zamanlarda Bağış Yapabilirim?

Dernek ana binası için bağış saatleri hafta içi 09:00’dan 18:00’a kadar, Cumartesi 09:00’dan 15:00’a kadardır. Pazar günleri ana binamız kapalıdır.

Geçmişte Yaptığım Bağışları Nasıl Öğrenebilirim?

Evet İstediğiniz zaman öğrenebilirsiniz. İsterseniz web sitemizde kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek hesabınızı açıp profil kısmından kontrol edebilirsiniz.

Düzenli Ödeme Talimatı İle Bağış Yapabilir miyim?

Maalesef böyle bir bağış sistemimiz şu anda mevcut değildir.

Yurt Dışından Size Nasıl Bağış Yapabilirim?

Yurt dışından derneğimize göndereceğiniz bağışları dolar veya euro hesaplarımıza SWIFT (Şube) kodu ile birlikte EFT yapabilirsiniz. Kredi kartı kullanıyorsanız online bağışta bulunabilirsiniz.

SMS'den Yapılan Bağışlar Kesintiye Uğruyor mu?

Operatör ile yapılan anlaşmamız gereğince, gönderilen bağışta herhangi bir kesintiye uğramıyor.

Bilgilendirme SMS İptalini Nasıl Yapabilirim?

Bilgi amaçlı gönderilen SMS veya e-postaların tarafınıza ulaşmasını istemiyorsanız 0216 224 2450 numaralı telefondan derneğimiz ile iletişime geçip iptalini sağlayabilirsiniz.

SMS Bağış Hattı Size Mi Ait? Kaç TL Kesiliyor?

SMS bağışı en kısa sürede aktif edilecektir.

Vakfınıza Ayni Yardım Bağışlamak İstiyorum, Ekipleriniz Almaya Gelir Mi?

Şu anda maalesef herhangi bir ayni yardım kabul etmiyoruz.

 

Online Bağışlarda Nasıl Makbuz Alırım?

Online olarak gerçekleştirdiğiniz bağışları kredi kartı veya banka kartınız ile yaptığınız için herhangi bir şekilde makbuz kesilmemektedir. Kart ekstreniz makbuz olarak geçmektedir.

Gayrimenkul Benzeri Bağışlar Yapabiliyor muyuz? Bu Tarz Benzeri Bağışları Nasıl Değerlendiriyorsunuz?

Derneğimiz gayrimenkul vb. bağışlar yapılabilmektedir. Bağışlanan gayrimenkulün kullanımı ile ilgili bağışçı herhangi bir özel şart belirtilmemişse gayrimenkul vb. bağışlar ile nakdi bağışlar vakfımızın ülke ve yerlerde tespit ettiği ihtiyaçlara göre hazırladığı çalışmaların faaliyete geçirilmesinde kullanılmaktadır. Eğer bağışlanan gayrimenkul vb. için özel bir şart belirtilmişse (cami, okul, yetimhane vb.) bağışın geliri o şarta uygun bir biçimde kullanılır.

Herhangi Bir Ülkeye Nasıl Şartlı Bağış Yapabilirim?

Şefkat Eline şartlı bağışta bulunacak bağışçımız eğer bağışını bankadan yapıyor ise açıklama kısmında şartını belirterek, bağışını dernek ana binamıza gelerek elden yapıyor ise görevliye şartını bildirerek bağışının istediği alanda kullanılmasını sağlar.

haber
Türkiye'den Afrika'ya Uzanan Şefkat Eli
Haber Detayı
haber
2019 Yılında Neler Yaptık?
Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği olarak 2019 yılı içerisinde bağışçılarımızla birlikte büyük işler başardık. Bizleri yanlız bırakmayıp destekleyen bütün bağışçılarımıza teşekkür ederiz… 2019 YILINDA NELER YAPTIK? Asya ve Afrika’da
Haber Detayı
haber
Bot ve Mont Hediyeleri Köy Çocuklarının Yüzlerini Güldürdü
Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği gönüllülerinin bağışları ile iç anadolu bölgesinde köy okullarındaki öğrencilere bot ve mont hediyeleri ulaştırıldı. Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği “Köy okullarına yardım” projesi kapsamında
Haber Detayı
+90 216 224 2450
Bağış Sepetim (0)
Bağış sepetiniz şuan boş. Bağış Yap