+90 216 224 2450
Hesap Bilgileri Bağış Yap

Gıda Paketi

Şefkat eli insani yardım derneği olarak dinimizin temeli olan yardımlaşmanın öneminin farkında olarak çalışmalar yürütüyoruz. Yaşadıkları savaşlar ve zulümler sebebiyle yiyecek gıda bulamayan insanlar için gıda paketi yardımı yapıyoruz. Böylelikle o insanların birde açlık sebebiyle hayatlarını kaybetmelerinin önüne geçiyoruz.Birleşmiş Milletler’e göre, dünyada 821 milyon kişi, yani yeryüzünde yaşayan 9 kişiden birisi insanın temel ihtiyaç kaynağı olan besine ulaşmakta zorluk çekiyor. Dünyada açlıktan her 5-10 saniyede bir çocuk ölüyor. 

Ramazan Ayında Yapılan Gıda Paketi Yardımları

Dernek olarak Ramazan ayında yardımlaşma ve paylaşmanın farkında olarak ihtiyaç sahibi olan kişilere gıda paketi yardımı yapıyoruz. Yaptığımız yardım sayesinde fakir olan insanların iftarlarında sofralarının renklenmesini sağlıyoruz. Gıda paketi yardımını yurt dışında savaş, açlık ve zulüm altında olan ülkeler için gerçekleştiriyoruz. Bu ülkeler Afrika, Suriye, Arakan ve Gazze oluyor. Buralara tırlarımız aracılığıyla gıda paketlerini ulaştırarak muhtaç olan insanlara tek tek dağıtım yapıyoruz.

Derneğimize Yapılan Bağışları Sahiplerine Ulaştırıyoruz

Şefkat eli olarak bizlere yapılan bağış ve yardımlar sayesinde ayakta kalıyoruz. Banka hesapları üzerinden yapılan gıda paketi bağışlarını hazırlayarak zamanında ihtiyaç sahiplerinin ellerine ulaşmasını ve onların aç kalmamasını sağlıyoruz. Paketleri alan insanların mutluluğunu gördükçe de bu işi yaptığımız için bizlerde mutlu oluyoruz.

Gıda Paketlerini Ulaştırdığımız Yerler

Afrika ve Arakan gibi yerlerde açlık oranı çok yüksek olduğundan insanlar yiyecek bir parça ekmek bulamıyorlar. Bizler bu insanlara ulaştırdığımız paketler sayesinde onların birkaç öğünlerini tok geçirmelerini sağlıyoruz. Ayrıca Gazze ve Suriye gibi işgal ve savaşın sürdüğü yerlerde yaşayan kişilerin yiyecek bulma imkanlarının olmadığının farkında olarak onlara da gıda yardımı yapıyoruz. Böylelikle insanların boğazlarından biraz olsun sıcak yemek geçmiş oluyor.

Gıda paketlerinin daha çok insana ulaşabilmesi adına siz hayırseverlerden gıda paketi bağışlarında bulunmanızı ve bu hayırlı işte bizlere destek olmanızı bekliyoruz.

Bağış yapmak ister misiniz?
Tüm Bağışlar
Sık Sorulan Sorular
Tümü
Yardım Toplanan Bölgelerde Yardıma İhtiyaç Kalmadığında Toplanan Yardımlar Nerede Kullanılıyor?

Derneğimize ulaştırılan bağışlar ilgili çalışma alanlarında veya yardım ile ilgili kullanılır. Savaş, Doğal afet vb. olayların etkilerinin yok olması, yardımın amacına uygun bir şekilde kullanılıp mağduriyetin giderilmiş olması gibi olaylarda derneğimiz yapılan bağışı benzer özelliklere sahip bir başka çalışmada veya yardımda kullanır.

Ayni Yardım Kabul Ediyor Musunuz?

Şu anda maalesef herhangi bir ayni yardım kabul etmiyoruz.

Yardıma Muhtaçlara Bağışımı Nasıl Ulaştırabilirim?

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği ana binasına gelerek elden nakdi bağışında bulunabilirsiniz.

Online bağış sistemini kullanarak internet sitemiz üzerinden bağış yapabilirsiniz.

Bağışınızı sitemizde yer alan banka hesap numaralarına havale/EFT ile gönderebilirsiniz.

Yaptığım Bağışın Tarafınıza Ulaşıp Ulaşmadığını Nasıl Öğrenebilirim?

Bağışınızı yaparken bize iletmiş olduğunuz cep telefonu numarasına yapmış olduğunuz bağış bilgileri tarafınıza iletilecektir. Ayrıca 0216 224 2450 numaralı telefondan derneğimizi arayarak yaptığınız bağış ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şefkat Eline Hangi Zamanlarda Bağış Yapabilirim?

Dernek ana binası için bağış saatleri hafta içi 09:00’dan 18:00’a kadar, Cumartesi 09:00’dan 15:00’a kadardır. Pazar günleri ana binamız kapalıdır.

Geçmişte Yaptığım Bağışları Nasıl Öğrenebilirim?

Evet İstediğiniz zaman öğrenebilirsiniz. İsterseniz web sitemizde kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek hesabınızı açıp profil kısmından kontrol edebilirsiniz.

Düzenli Ödeme Talimatı İle Bağış Yapabilir miyim?

Maalesef böyle bir bağış sistemimiz şu anda mevcut değildir.

Yurt Dışından Size Nasıl Bağış Yapabilirim?

Yurt dışından derneğimize göndereceğiniz bağışları dolar veya euro hesaplarımıza SWIFT (Şube) kodu ile birlikte EFT yapabilirsiniz. Kredi kartı kullanıyorsanız online bağışta bulunabilirsiniz.

SMS'den Yapılan Bağışlar Kesintiye Uğruyor mu?

Operatör ile yapılan anlaşmamız gereğince, gönderilen bağışta herhangi bir kesintiye uğramıyor.

Bilgilendirme SMS İptalini Nasıl Yapabilirim?

Bilgi amaçlı gönderilen SMS veya e-postaların tarafınıza ulaşmasını istemiyorsanız 0216 224 2450 numaralı telefondan derneğimiz ile iletişime geçip iptalini sağlayabilirsiniz.

SMS Bağış Hattı Size Mi Ait? Kaç TL Kesiliyor?

SMS bağışı en kısa sürede aktif edilecektir.

Vakfınıza Ayni Yardım Bağışlamak İstiyorum, Ekipleriniz Almaya Gelir Mi?

Şu anda maalesef herhangi bir ayni yardım kabul etmiyoruz.

 

Online Bağışlarda Nasıl Makbuz Alırım?

Online olarak gerçekleştirdiğiniz bağışları kredi kartı veya banka kartınız ile yaptığınız için herhangi bir şekilde makbuz kesilmemektedir. Kart ekstreniz makbuz olarak geçmektedir.

Gayrimenkul Benzeri Bağışlar Yapabiliyor muyuz? Bu Tarz Benzeri Bağışları Nasıl Değerlendiriyorsunuz?

Derneğimiz gayrimenkul vb. bağışlar yapılabilmektedir. Bağışlanan gayrimenkulün kullanımı ile ilgili bağışçı herhangi bir özel şart belirtilmemişse gayrimenkul vb. bağışlar ile nakdi bağışlar vakfımızın ülke ve yerlerde tespit ettiği ihtiyaçlara göre hazırladığı çalışmaların faaliyete geçirilmesinde kullanılmaktadır. Eğer bağışlanan gayrimenkul vb. için özel bir şart belirtilmişse (cami, okul, yetimhane vb.) bağışın geliri o şarta uygun bir biçimde kullanılır.

Herhangi Bir Ülkeye Nasıl Şartlı Bağış Yapabilirim?

Şefkat Eline şartlı bağışta bulunacak bağışçımız eğer bağışını bankadan yapıyor ise açıklama kısmında şartını belirterek, bağışını dernek ana binamıza gelerek elden yapıyor ise görevliye şartını bildirerek bağışının istediği alanda kullanılmasını sağlar.

haber
2020 Kış Çalışmaları Kapsamında Tırlarımız Suriye İdlib’e Ulaştı
Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği Olarak, Suriye idlib kış çalışmaları kapsamında siz değerli bağışçılarımızın katkılarıyla Hatay Reyhanlı sınır kapısından 1 TIR 25 ton UN 1 TIR 25 ton Kömür tırlarımız hazırlandı ve Suriye idlib'e gönderildi.
Haber Detayı
haber
2021 Kış Çalışmaları Kapsamında Tırlarımız Suriye İdlib’e Ulaştı
2021 Kış Çalışmaları Kapsamında Tırlarımız Suriye İdlib’e Ulaştı Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği ve Gönüllülerimiz ile “ İdlib Acil Yardım ” Çalışmaları kapsamında hazırlanan 9 tır insani yardım malzemesi Hatay Reyhanlı sını
Haber Detayı
haber
2021'in İlk Çeyreğinde Çalışmalarımıza Ara Vermeden Devam Ediyoruz
2021'in İlk Çeyreğinde Çalışmalarımıza Ara Vermeden Devam Ediyoruz 7. Etap Su Kuyusu Açılışları ve Afrika Yardım Organizasyonu Gerçekleştirildi. Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği Olarak 2021 Yılı Afrika Yardım Organizasyonları kapsamında 14
Haber Detayı
+90 216 224 2450
Bağış Sepetim (0)
Bağış sepetiniz şuan boş. Bağış Yap