+90 216 224 2450
Hesap Bilgileri Bağış Yap

İnsani Yardım

İnsanlığa hizmet etmek amacıyla 2010 yılı itibariyle başladığımız insani yardım çalışmalarını 2014 yılında şefkat eli insani yardım derneği çatısında gerçekleştirmeye başladık. Resmi olarak kurulduğumuz tarihten beri de dernek olarak İslam dininin yardımlaşma düsturunu gerçekleştirmek amacıyla yardım çalışmaları yapıyoruz. Düzenlediğimiz bağış kampanyalarıyla insanların savaş mağduru, öksüz ve yetimlere yardım etmelerini sağlıyoruz. Aldığımız bağışları yardım olarak yurt içi ve yurt dışındaki muhtaç Müslümanlara ulaştırıyoruz.

İnsani Yardım Çeşitlerimiz

Müminlerin birbirinin kardeşi olduğu ayetinin ışığında Suriye, Arakan, Gazze ve Afrika’da yaşama mücadelesi veren mazlum müminlere yardımların ulaşmasını dernek gönüllülerimiz aracılığıyla sağlıyoruz. Şefkat eline muhtaç olan kişiler için yaptığımız yardımlar arasında gıda paketi, un bağışı, su kuyusu, sünnet, bisiklet, keçi ve giyim paketi gibi yardımlar yer alıyor.

Gıda paketi yardımlarımızı Suriye gibi savaşla mücadele eden topraklarla aç kalan insanlar için yapıyoruz. Giyim paketlerimizi ise özellikle kış ayı yaklaşırken insanların kıyafetsiz kalma sebebiyle rahatsızlanmalarını önlemek amacıyla sahiplerine ulaştırıyoruz. Afrika gibi susuzlukla mücadele içinde olan yerlere aldığımız bağışların etkisiyle ümmet su kuyuları açıyoruz. Böylece Afrika’da yaşayanlar su arama derdinden bu kuyular sayesinde kurtuluyorlar.

Adak, Şükür, Vacip, Zekat, Sadaka Ve Kurban Bağışları

İnsani yardımların doğru insanlara ulaşması için uğraş veren derneğimizde hayırsever insanların dini yükümlülükleri olan sadaka, zekat ve kurban ibadetlerini bağış olarak gerçekleştirmelerine vesile oluyoruz. Bu bağışları muhtaç olan ailelere ulaştırıyoruz. Dernek olarak kabul ettiğimiz kurban bağışları adak, şükür, vacip, akika ve sadaka kurbanı oluyor.

Bir olayın gerçekleşmesi için adak adayanlar, doğan çocuklarına akika kurbanı kesenler ve vacip olan kurbanı bağışlamak isteyenler online bağış bölümümüzden bağışlarını yapıyorlar. Onların yaptığı bu bağışlar yurt dışında ete muhtaç olan insanlara öğün oluyor.

Mescit Tuğla ve Hisse Yardımları

Altı yıldır varlık gösteren derneğimizin hayata geçirdiği insani yardımlar arasında mescit yardımları da yer alıyor. Müslümanların yapması en büyük ibadetlerden olan namaz ibadetlerinin yerine getirilmesi için Afrika’da mescit inşaat çalışmaları yapıyoruz. Mescit yardımı yapmak isteyen kişiler isterlerse hisse alarak isterlerse tuğla yardımı yaparak ibadethanesi olmayan yerlerin ibadethaneye kavuşmasına destek olabiliyorlar.

Yurt İçi Yardım Faaliyetleri

Şefkat eli derneğimizin yardım faaliyetleri Suriye, Afrika ve Gazze gibi yurt dışı ülkelerinin yanı sıra yurt içinde de bulunuyor. Deprem gibi doğal afetlerin yaşanması durumunda zor durumda kalan vatandaşlarımızın yardımına koşuyoruz. Onlara gıda, soba, atkı, bere, bot, çizme ve mont gibi yardımlarda bulunuyoruz. Bu sayede evlerini kaybederek sokakta kalan insanların soğuktan üşümelerini engellemeye çalışıyoruz.

Bağış yapmak ister misiniz?
Tüm Bağışlar
Sık Sorulan Sorular
Tümü
Yardım Toplanan Bölgelerde Yardıma İhtiyaç Kalmadığında Toplanan Yardımlar Nerede Kullanılıyor?

Derneğimize ulaştırılan bağışlar ilgili çalışma alanlarında veya yardım ile ilgili kullanılır. Savaş, Doğal afet vb. olayların etkilerinin yok olması, yardımın amacına uygun bir şekilde kullanılıp mağduriyetin giderilmiş olması gibi olaylarda derneğimiz yapılan bağışı benzer özelliklere sahip bir başka çalışmada veya yardımda kullanır.

Ayni Yardım Kabul Ediyor Musunuz?

Şu anda maalesef herhangi bir ayni yardım kabul etmiyoruz.

Yardıma Muhtaçlara Bağışımı Nasıl Ulaştırabilirim?

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği ana binasına gelerek elden nakdi bağışında bulunabilirsiniz.

Online bağış sistemini kullanarak internet sitemiz üzerinden bağış yapabilirsiniz.

Bağışınızı sitemizde yer alan banka hesap numaralarına havale/EFT ile gönderebilirsiniz.

Yaptığım Bağışın Tarafınıza Ulaşıp Ulaşmadığını Nasıl Öğrenebilirim?

Bağışınızı yaparken bize iletmiş olduğunuz cep telefonu numarasına yapmış olduğunuz bağış bilgileri tarafınıza iletilecektir. Ayrıca 0216 224 2450 numaralı telefondan derneğimizi arayarak yaptığınız bağış ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şefkat Eline Hangi Zamanlarda Bağış Yapabilirim?

Dernek ana binası için bağış saatleri hafta içi 09:00’dan 18:00’a kadar, Cumartesi 09:00’dan 15:00’a kadardır. Pazar günleri ana binamız kapalıdır.

Geçmişte Yaptığım Bağışları Nasıl Öğrenebilirim?

Evet İstediğiniz zaman öğrenebilirsiniz. İsterseniz web sitemizde kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek hesabınızı açıp profil kısmından kontrol edebilirsiniz.

Düzenli Ödeme Talimatı İle Bağış Yapabilir miyim?

Maalesef böyle bir bağış sistemimiz şu anda mevcut değildir.

Yurt Dışından Size Nasıl Bağış Yapabilirim?

Yurt dışından derneğimize göndereceğiniz bağışları dolar veya euro hesaplarımıza SWIFT (Şube) kodu ile birlikte EFT yapabilirsiniz. Kredi kartı kullanıyorsanız online bağışta bulunabilirsiniz.

SMS'den Yapılan Bağışlar Kesintiye Uğruyor mu?

Operatör ile yapılan anlaşmamız gereğince, gönderilen bağışta herhangi bir kesintiye uğramıyor.

Bilgilendirme SMS İptalini Nasıl Yapabilirim?

Bilgi amaçlı gönderilen SMS veya e-postaların tarafınıza ulaşmasını istemiyorsanız 0216 224 2450 numaralı telefondan derneğimiz ile iletişime geçip iptalini sağlayabilirsiniz.

SMS Bağış Hattı Size Mi Ait? Kaç TL Kesiliyor?

SMS bağışı en kısa sürede aktif edilecektir.

Vakfınıza Ayni Yardım Bağışlamak İstiyorum, Ekipleriniz Almaya Gelir Mi?

Şu anda maalesef herhangi bir ayni yardım kabul etmiyoruz.

 

Online Bağışlarda Nasıl Makbuz Alırım?

Online olarak gerçekleştirdiğiniz bağışları kredi kartı veya banka kartınız ile yaptığınız için herhangi bir şekilde makbuz kesilmemektedir. Kart ekstreniz makbuz olarak geçmektedir.

Gayrimenkul Benzeri Bağışlar Yapabiliyor muyuz? Bu Tarz Benzeri Bağışları Nasıl Değerlendiriyorsunuz?

Derneğimiz gayrimenkul vb. bağışlar yapılabilmektedir. Bağışlanan gayrimenkulün kullanımı ile ilgili bağışçı herhangi bir özel şart belirtilmemişse gayrimenkul vb. bağışlar ile nakdi bağışlar vakfımızın ülke ve yerlerde tespit ettiği ihtiyaçlara göre hazırladığı çalışmaların faaliyete geçirilmesinde kullanılmaktadır. Eğer bağışlanan gayrimenkul vb. için özel bir şart belirtilmişse (cami, okul, yetimhane vb.) bağışın geliri o şarta uygun bir biçimde kullanılır.

Herhangi Bir Ülkeye Nasıl Şartlı Bağış Yapabilirim?

Şefkat Eline şartlı bağışta bulunacak bağışçımız eğer bağışını bankadan yapıyor ise açıklama kısmında şartını belirterek, bağışını dernek ana binamıza gelerek elden yapıyor ise görevliye şartını bildirerek bağışının istediği alanda kullanılmasını sağlar.

haber
Her Gün 5 Bin Kişiye İftar Verilecek
Haber Detayı
haber
2019 Yılında Neler Yaptık?
Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği olarak 2019 yılı içerisinde bağışçılarımızla birlikte büyük işler başardık. Bizleri yanlız bırakmayıp destekleyen bütün bağışçılarımıza teşekkür ederiz… 2019 YILINDA NELER YAPTIK? Asya ve Afrika’da
Haber Detayı
haber
Şefkat Elinden 500 Öğrenciye Kırtasiye ve Giyim Desteği
Şefkat Eli insani Yardım Derneği olarak yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde bulunan köy okullarında bulunan 500 öğrenciye kırtasiye desteği sağlandı. Kış aylarının yaklaşması il
Haber Detayı
+90 216 224 2450
Bağış Sepetim (0)
Bağış sepetiniz şuan boş. Bağış Yap