+90 216 224 2450
Hesap Bilgileri Bağış Yap

Kirvem Olur Musun

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği olarak yardıma muhtaç ailelerin her türlü desteği ve ihtiyacına yönelik çalışmalar yürütüyoruz. Yardımlarımız sürekli olarak yenileniyor, ihtiyaca göre şekillenen yardımları en doğru şekilde ulaştırmayı amaçlıyoruz. Afrika Yardım kampanyalarımız sayesinde Afrika'da bulunan Müslümanlara yardımcı oluyoruz. Yiyecek, giyecek, geçim, sağlık ve daha birçok yardım projesi ile onlara umut ışığı oluyoruz.

Projelerimizde gönüllü çalışan arkadaşlarımız ve siz yardım severler sayesinde yardıma muhtaç ailelerin umut ışıkları yanmaya devam ediyor. Sizde onlara umut ışığı olmak için bir mumda ben yakayım diyorsanız bizimle iletişime geçerek, katkı ve destekte bulunabilirsiniz.

Kirvem Olur Musun?

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği olarak çeşitli kampanyalar yürütmeye devam ediyoruz. Tüm yardımlarımız ihtiyaç doğrultusunda muhtaç aileler yapılmaktadır. Bu projelerden biri olan “Kirvem Olur Musun” projesi ile Sünnet kampanyaları düzenliyoruz. Bilindiği üzere sünnetin dini ve sağlık açısından birçok faydası bulunmaktadır.

SÜNNET ORGANİZASYONLARI NEDEN AFRİKA ÜLKELERİNDE OLUYOR?

Afrika’da Sünnetin Önemi çok büyük Neden mi?” Biliyorsunuz Afrika ülkelerinin birçoğu yoğun sömürge altında,  birtakım insanlar Müslümanların bulunduğu köylere gelerek çocukları kısırlaştırarak sünnet ediyorlar,  kimi zaman karşılaştığımız durumlardan, insanlar 30-40’lı yaşlarında ama sünnet olamamışlar. Neden sünnet olmadınız diye sorduğumuz zaman bizlere söyledikleri doktorlar bizi burada sünnet ederken kısırlaştırıyorlar bizler artık bunları istemiyoruz Rabbimiz inşallah bizleri affeder, neslimizin kısırlaştırılmaması için bizde Müslüman bir doktorun buraya gelip bizi sünnet etmelerini bekliyoruz diyorlar.

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği olarak Afrika'da Sünnet kampanyası başlattık. Sizin de sayesinde bizim doktorlarımız Afrika'ya giderek buradaki insanları sünnet ediyor, bu sayede sağlıklı bir nesle vesile ve hidayete vasile olmayı amaçlıyoruz.

SÜNNET ÖNEMİ

Sünnet yapılmasının iki önemli nedeni vardır. Biri dinsel diğeri ise kültüreldir. Toplumlarda dini açıdan yapılan sünnetin insan sağlığına büyük yararı olduğu tespit edilmiştir. Sünnet olan bir bireyin kansere yakalanma riski daha aza iner. Cinsel yolla bulaşabilecek hastalıkların önüne geçer, hijyen açısından da büyük bir öneme sahiptir. Sağlık açısından oldukça faydalı olan bu operasyon ayrıca dini açıdan da büyük önem taşır.

KİRVEM OLUR MUSUN?

Yardım kampanyalarımıza sizde bağış yaparak katkı sağlayabilirsiniz. Sizde bizimle yardımlarımıza ortak olun, destek sağlayarak Müslüman kardeşlerimize dünyada iyiliklerin bitmediğini gösterin.

Bağış yapmak ister misiniz?
Tüm Bağışlar
Sık Sorulan Sorular
Tümü
Yardım Toplanan Bölgelerde Yardıma İhtiyaç Kalmadığında Toplanan Yardımlar Nerede Kullanılıyor?

Derneğimize ulaştırılan bağışlar ilgili çalışma alanlarında veya yardım ile ilgili kullanılır. Savaş, Doğal afet vb. olayların etkilerinin yok olması, yardımın amacına uygun bir şekilde kullanılıp mağduriyetin giderilmiş olması gibi olaylarda derneğimiz yapılan bağışı benzer özelliklere sahip bir başka çalışmada veya yardımda kullanır.

Ayni Yardım Kabul Ediyor Musunuz?

Şu anda maalesef herhangi bir ayni yardım kabul etmiyoruz.

Yardıma Muhtaçlara Bağışımı Nasıl Ulaştırabilirim?

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği ana binasına gelerek elden nakdi bağışında bulunabilirsiniz.

Online bağış sistemini kullanarak internet sitemiz üzerinden bağış yapabilirsiniz.

Bağışınızı sitemizde yer alan banka hesap numaralarına havale/EFT ile gönderebilirsiniz.

Yaptığım Bağışın Tarafınıza Ulaşıp Ulaşmadığını Nasıl Öğrenebilirim?

Bağışınızı yaparken bize iletmiş olduğunuz cep telefonu numarasına yapmış olduğunuz bağış bilgileri tarafınıza iletilecektir. Ayrıca 0216 224 2450 numaralı telefondan derneğimizi arayarak yaptığınız bağış ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şefkat Eline Hangi Zamanlarda Bağış Yapabilirim?

Dernek ana binası için bağış saatleri hafta içi 09:00’dan 18:00’a kadar, Cumartesi 09:00’dan 15:00’a kadardır. Pazar günleri ana binamız kapalıdır.

Geçmişte Yaptığım Bağışları Nasıl Öğrenebilirim?

Evet İstediğiniz zaman öğrenebilirsiniz. İsterseniz web sitemizde kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek hesabınızı açıp profil kısmından kontrol edebilirsiniz.

Düzenli Ödeme Talimatı İle Bağış Yapabilir miyim?

Maalesef böyle bir bağış sistemimiz şu anda mevcut değildir.

Yurt Dışından Size Nasıl Bağış Yapabilirim?

Yurt dışından derneğimize göndereceğiniz bağışları dolar veya euro hesaplarımıza SWIFT (Şube) kodu ile birlikte EFT yapabilirsiniz. Kredi kartı kullanıyorsanız online bağışta bulunabilirsiniz.

SMS'den Yapılan Bağışlar Kesintiye Uğruyor mu?

Operatör ile yapılan anlaşmamız gereğince, gönderilen bağışta herhangi bir kesintiye uğramıyor.

Bilgilendirme SMS İptalini Nasıl Yapabilirim?

Bilgi amaçlı gönderilen SMS veya e-postaların tarafınıza ulaşmasını istemiyorsanız 0216 224 2450 numaralı telefondan derneğimiz ile iletişime geçip iptalini sağlayabilirsiniz.

SMS Bağış Hattı Size Mi Ait? Kaç TL Kesiliyor?

SMS bağışı en kısa sürede aktif edilecektir.

Vakfınıza Ayni Yardım Bağışlamak İstiyorum, Ekipleriniz Almaya Gelir Mi?

Şu anda maalesef herhangi bir ayni yardım kabul etmiyoruz.

 

Online Bağışlarda Nasıl Makbuz Alırım?

Online olarak gerçekleştirdiğiniz bağışları kredi kartı veya banka kartınız ile yaptığınız için herhangi bir şekilde makbuz kesilmemektedir. Kart ekstreniz makbuz olarak geçmektedir.

Gayrimenkul Benzeri Bağışlar Yapabiliyor muyuz? Bu Tarz Benzeri Bağışları Nasıl Değerlendiriyorsunuz?

Derneğimiz gayrimenkul vb. bağışlar yapılabilmektedir. Bağışlanan gayrimenkulün kullanımı ile ilgili bağışçı herhangi bir özel şart belirtilmemişse gayrimenkul vb. bağışlar ile nakdi bağışlar vakfımızın ülke ve yerlerde tespit ettiği ihtiyaçlara göre hazırladığı çalışmaların faaliyete geçirilmesinde kullanılmaktadır. Eğer bağışlanan gayrimenkul vb. için özel bir şart belirtilmişse (cami, okul, yetimhane vb.) bağışın geliri o şarta uygun bir biçimde kullanılır.

Herhangi Bir Ülkeye Nasıl Şartlı Bağış Yapabilirim?

Şefkat Eline şartlı bağışta bulunacak bağışçımız eğer bağışını bankadan yapıyor ise açıklama kısmında şartını belirterek, bağışını dernek ana binamıza gelerek elden yapıyor ise görevliye şartını bildirerek bağışının istediği alanda kullanılmasını sağlar.

haber
2019 Yılında Neler Yaptık?
Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği olarak 2019 yılı içerisinde bağışçılarımızla birlikte büyük işler başardık. Bizleri yanlız bırakmayıp destekleyen bütün bağışçılarımıza teşekkür ederiz… 2019 YILINDA NELER YAPTIK? Asya ve Afrika’da
Haber Detayı
haber
Yurt içi Yardım Çalışmalarımız Devam Ediyor
Şefkat Eli insani Yardım Derneği, olarak yardımlaşma paylaşma ve birlik beraberlik olgusunu yeniden canlandırma adına çalışmaya devam ediyoruz. Şefkat Eli Derneği, olarak bağışçılarımızın destekleriyle birçok hayra vesile olmaya kira yardımı, gı
Haber Detayı
haber
Bot ve Mont Hediyeleri Köy Çocuklarının Yüzlerini Güldürdü
Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği gönüllülerinin bağışları ile iç anadolu bölgesinde köy okullarındaki öğrencilere bot ve mont hediyeleri ulaştırıldı. Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği “Köy okullarına yardım” projesi kapsamında
Haber Detayı
+90 216 224 2450
Bağış Sepetim (0)
Bağış sepetiniz şuan boş. Bağış Yap