+90 216 224 2450
Hesap Bilgileri Bağış Yap

Afrika Yardım

Birçok medeniyetin doğuşuna ev sahipliği yapan Afrika, sömürücü devletler tarafından tüketilen kaynaklarının ardında kaderlerine terkedilmiş irili ufaklı birçok ülkeyi barındırıyor. Sömürgeci ülkeler, bir yandan insan gücünden yeraltı kaynaklarına kadar sömürürken, gittikleri yerlere misyonerler vasıtasıyla da etki etme yolunu seçmişler, Müslüman kardeşlerimize karşı yıllarca süren ilgisizliğimiz onları bizden az da olsa uzaklaştırmıştır.

Osmanlı döneminde birçok bölgesine yardım elini uzatan milletimizin, bölgedeki insanlara kardeşliğini gösterme, peygamber efendimiz Hz.Muhammed’in (s.a.v) “Komşusu açken tok yatan bizden değildir.” düsturunu Afrika’da hayata geçirmek için yapılanlara bugüne kadar olduğu gibi gönülden destek vereceğini biliyoruz. Şefkat eli Afrika’ya uzandığında oradaki kardeşlerimizle daha güçlü bir Müslüman dünyasına doğru ilerleyeceğiz.

Kardeşine Göz Olmak İstemez misin?

Afrika’da bugün bizler için çok basit gelen katarakt ameliyatını olamadığı için görmeyen binlerce insan bulunuyor. Aşırı sıcak hava, gün ışığının etkisi ve travmalar sebebiyle çok yoğun olarak görülen katarakt rahatsızlığı, ülkemizde devletin maliyetini karşıladığı basit bir ameliyatla gerçekleştirilirken birçok Afrikalı kardeşimiz bu rahatsızlığına çözüm bulacak maddi imkanlara sahip olamıyor. Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği bağışlarınızla Afrika’daki Müslüman kardeşlerimizin gözlerine nur oluyor. 

Su Olmadan Yaşanmaz

Afrika kıtası, çoğu insanın bildiğinin aksine yer altı suları bulunan bir bölgedir. Ancak, bu suları yüzeye çıkararak insanların kullanımına sunmanın bir maliyeti bulunuyor. Bu maliyet, bizler için çok yüksek olmasa da Afrikalı kardeşlerimiz abdest alacak temiz suyu, hatta içecek suyu bulmakta zorlanıyorlar.

Birçok köyden kilometrelerce uzaktaki su kaynağına yürüyerek giden çocukların vahşi hayvan saldırısına uğraması sıradan olaylar arasında yer alıyor. Kilometrelerce uzaktan getirilen sular hem miktarca yetersiz kalıyor hem de içerisinde birçok zararlı mikroorganizma barındırarak hastalık saçıyor. Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği olarak yardımlarınızla açtırdığımız kuyularla hem ülkemizin adını duyuruyor hem de kalıcı hayır işlerine vesile olmanızı sağlıyoruz. 

Birleşmiş Milletler'e bağlı olan UNESCO'nun hazırladığı 2019 Dünya Su Raporuna göre iki milyar insanın temiz su kaynaklarına düzenli bir şekilde erişimi yok, sıhhı tesisatı 4,3 milyar insan kullanmıyor. Su kaynaklarının kısıtlı olması ve artan çevre kirliliği sebebiyle 2050 yılına kadar bu sayının yükselmesi bekleniyor. Oysa sağlıklı ve temiz içilebilir su temel bir insan hakkı olarak kabul ediliyor.

Kalıcı Çözümler Üretiyoruz

Derneğimiz, bir yandan ayni ve nakdi bağış yoluyla elde ettiği malzeme ve bağışları ihtiyaç duyan Afrikalı kardeşlerine ulaştırırken, diğer yandan yardıma muhtaç olmadan yaşayabilmeleri için çeşitli projeler de gerçekleştiriyor.

Su kuyuları ile aynı zamanda tarıma da destek olan Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği, süt keçisi bağışlayarak hayvancılık için de kardeşlerimize destek olmayı amaçlıyor.

Sizin de din kardeşlerimize uzanan yardımda katkınız olsun. Afrika yardım kampanyası, her zamankinden daha çok Müslüman kardeşlerimizin desteğine ihtiyaç duyuyor. Haydi, hep beraber görmeyene göz, abdest alana su olalım. Birlik olalım.

Bağış yapmak ister misiniz?
Tüm Bağışlar
Sık Sorulan Sorular
Tümü
Yardım Toplanan Bölgelerde Yardıma İhtiyaç Kalmadığında Toplanan Yardımlar Nerede Kullanılıyor?

Derneğimize ulaştırılan bağışlar ilgili çalışma alanlarında veya yardım ile ilgili kullanılır. Savaş, Doğal afet vb. olayların etkilerinin yok olması, yardımın amacına uygun bir şekilde kullanılıp mağduriyetin giderilmiş olması gibi olaylarda derneğimiz yapılan bağışı benzer özelliklere sahip bir başka çalışmada veya yardımda kullanır.

Ayni Yardım Kabul Ediyor Musunuz?

Şu anda maalesef herhangi bir ayni yardım kabul etmiyoruz.

Yardıma Muhtaçlara Bağışımı Nasıl Ulaştırabilirim?

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği ana binasına gelerek elden nakdi bağışında bulunabilirsiniz.

Online bağış sistemini kullanarak internet sitemiz üzerinden bağış yapabilirsiniz.

Bağışınızı sitemizde yer alan banka hesap numaralarına havale/EFT ile gönderebilirsiniz.

Yaptığım Bağışın Tarafınıza Ulaşıp Ulaşmadığını Nasıl Öğrenebilirim?

Bağışınızı yaparken bize iletmiş olduğunuz cep telefonu numarasına yapmış olduğunuz bağış bilgileri tarafınıza iletilecektir. Ayrıca 0216 224 2450 numaralı telefondan derneğimizi arayarak yaptığınız bağış ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şefkat Eline Hangi Zamanlarda Bağış Yapabilirim?

Dernek ana binası için bağış saatleri hafta içi 09:00’dan 18:00’a kadar, Cumartesi 09:00’dan 15:00’a kadardır. Pazar günleri ana binamız kapalıdır.

Geçmişte Yaptığım Bağışları Nasıl Öğrenebilirim?

Evet İstediğiniz zaman öğrenebilirsiniz. İsterseniz web sitemizde kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek hesabınızı açıp profil kısmından kontrol edebilirsiniz.

Düzenli Ödeme Talimatı İle Bağış Yapabilir miyim?

Maalesef böyle bir bağış sistemimiz şu anda mevcut değildir.

Yurt Dışından Size Nasıl Bağış Yapabilirim?

Yurt dışından derneğimize göndereceğiniz bağışları dolar veya euro hesaplarımıza SWIFT (Şube) kodu ile birlikte EFT yapabilirsiniz. Kredi kartı kullanıyorsanız online bağışta bulunabilirsiniz.

SMS'den Yapılan Bağışlar Kesintiye Uğruyor mu?

Operatör ile yapılan anlaşmamız gereğince, gönderilen bağışta herhangi bir kesintiye uğramıyor.

Bilgilendirme SMS İptalini Nasıl Yapabilirim?

Bilgi amaçlı gönderilen SMS veya e-postaların tarafınıza ulaşmasını istemiyorsanız 0216 224 2450 numaralı telefondan derneğimiz ile iletişime geçip iptalini sağlayabilirsiniz.

SMS Bağış Hattı Size Mi Ait? Kaç TL Kesiliyor?

SMS bağışı en kısa sürede aktif edilecektir.

Vakfınıza Ayni Yardım Bağışlamak İstiyorum, Ekipleriniz Almaya Gelir Mi?

Şu anda maalesef herhangi bir ayni yardım kabul etmiyoruz.

 

Online Bağışlarda Nasıl Makbuz Alırım?

Online olarak gerçekleştirdiğiniz bağışları kredi kartı veya banka kartınız ile yaptığınız için herhangi bir şekilde makbuz kesilmemektedir. Kart ekstreniz makbuz olarak geçmektedir.

Gayrimenkul Benzeri Bağışlar Yapabiliyor muyuz? Bu Tarz Benzeri Bağışları Nasıl Değerlendiriyorsunuz?

Derneğimiz gayrimenkul vb. bağışlar yapılabilmektedir. Bağışlanan gayrimenkulün kullanımı ile ilgili bağışçı herhangi bir özel şart belirtilmemişse gayrimenkul vb. bağışlar ile nakdi bağışlar vakfımızın ülke ve yerlerde tespit ettiği ihtiyaçlara göre hazırladığı çalışmaların faaliyete geçirilmesinde kullanılmaktadır. Eğer bağışlanan gayrimenkul vb. için özel bir şart belirtilmişse (cami, okul, yetimhane vb.) bağışın geliri o şarta uygun bir biçimde kullanılır.

Herhangi Bir Ülkeye Nasıl Şartlı Bağış Yapabilirim?

Şefkat Eline şartlı bağışta bulunacak bağışçımız eğer bağışını bankadan yapıyor ise açıklama kısmında şartını belirterek, bağışını dernek ana binamıza gelerek elden yapıyor ise görevliye şartını bildirerek bağışının istediği alanda kullanılmasını sağlar.

haber
Her Gün 5 Bin Kişiye İftar Verilecek
Haber Detayı
haber
Bizler Vesileyiz Herşey Sizin Eseriniz 2019 Yılı Ramazan
Şefkat Eli insani Yardım Derneği olarak 2019 yılı Ramazan ayı çalışmalarımızı “Ramazan paylaşınca güzel” sloganıyla türkiyemizin ve dünyamızın dört bir tarafında Afrika’da, Arakan’da, Yemen’de, Suriye’de, Filistin
Haber Detayı
haber
Şefkat Elinden 500 Öğrenciye Kırtasiye ve Giyim Desteği
Şefkat Eli insani Yardım Derneği olarak yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde bulunan köy okullarında bulunan 500 öğrenciye kırtasiye desteği sağlandı. Kış aylarının yaklaşması il
Haber Detayı
+90 216 224 2450
Bağış Sepetim (0)
Bağış sepetiniz şuan boş. Bağış Yap