+90 216 224 2450
Hesap Bilgileri Bağış Yap

Suriye Yardım

Suriye bölgesinde çıkan iç savaştan dolayı kardeşlerimize yardım yapmaktayız. Orada yaşanan zorluklar, insanların mülteci olarak başka yerlere göç edilmesi, savaşamayacak durumda olan kadınlar ve çocuklar. Onları anlamak zorunda olduğumuzu düşünüyoruz. İnsan ayırt etmeden destek yapılması gerekiliyor.

Bu bölgede her gün onlarca savaş çıkıyor, çocuklar bombaların sesinden uyuyamıyor. Alışkın oldukları bir şey olmadığı için de bu durumu yadsıyamayız. Bizler bulunduğumuz yerde savaş sesi ister miyiz? Eğer olacaksa da başkasından destek beklemek utanılacak bir şey değildir. Onlara destek olmak bizim görevimizdir.

İnsani Destek

Savaştan dolayı zor durumda olan kardeşlerimize destek olmak boynumuzun borcu, dinimizin emridir. Sonuç olarak onların yerinde biz de olabilirdik. Ülkemiz savaşta olabilirdi. Çocuklarımız, kadınlarımız, savaştan dolayı zor durumda olabilirdi. Onlara destek vererek kendi vicdanımızın sesini dinlememiz şarttır. İnsani destek hepimizin yapması gereken bir şey. Bu konuda bilinç sahibi olmalıyız.

Derneğin Kuruluş Amacı

Bu derneği kurmamızın arkasındaki amaç zorda kalan insanlarımıza destek olmalı hallerinizden anlamalıyız.

Yardım Etmek

İnsanlara onlara kimin yardım ettiğini söylemeden iyilik yapmak güzel bir şeydir. Her insana kimin yardım ettiğini söylemek doğru olmaz. Dini değerlerimizce en güzel iyilik gösterişsiz yapılan iyiliktir. Biz bunu kendisine felsefe edinmiş, bu yolda emek harcamış insanlarız.

Şefkat Eli

Biz bu bölgedeki insanlara Şefkat Eli uzatmayı düşünüyoruz siz düşünmüyor musunuz? Mutlaka her insan zor günlerden geçebilir önemli olan zorluk yaşamamak değil o zorluğu nasıl ve kimler sayesinde atlattığımızdır. Çünkü insan kendisine yapılan iyiliği de kötülüğü de unutmaz. Bunun karşılığını kendisi veremese de Allah verir. O da size zor zamanlarınızda destek olur ve siz onun sayesinde ancak atlatabilirsiniz.

Hayatta hiçbir şeyiniz de mükemmel olmayabilir, yolunda gitmeyebilir. Bizler dil, din, ırk, cinsiyet fark etmeksizin yardımlarımıza sonuna kadar devam edeceğiz. Tabi insanların bizlere olan inançları sayesinde. Umuyoruz birçok insana yardım edebilir, gerekli desteği sağlayabiliriz. Bugün bizi burada birleştiren şey hepimizin zor günlerinin olması ancak bunları birbirimizin sayesinde atlatabileceğimize olan inancımız.

Bağış yapmak ister misiniz?
Tüm Bağışlar
Sık Sorulan Sorular
Tümü
Yardım Toplanan Bölgelerde Yardıma İhtiyaç Kalmadığında Toplanan Yardımlar Nerede Kullanılıyor?

Derneğimize ulaştırılan bağışlar ilgili çalışma alanlarında veya yardım ile ilgili kullanılır. Savaş, Doğal afet vb. olayların etkilerinin yok olması, yardımın amacına uygun bir şekilde kullanılıp mağduriyetin giderilmiş olması gibi olaylarda derneğimiz yapılan bağışı benzer özelliklere sahip bir başka çalışmada veya yardımda kullanır.

Ayni Yardım Kabul Ediyor Musunuz?

Şu anda maalesef herhangi bir ayni yardım kabul etmiyoruz.

Yardıma Muhtaçlara Bağışımı Nasıl Ulaştırabilirim?

Şefkat Eli İnsani Yardım Derneği ana binasına gelerek elden nakdi bağışında bulunabilirsiniz.

Online bağış sistemini kullanarak internet sitemiz üzerinden bağış yapabilirsiniz.

Bağışınızı sitemizde yer alan banka hesap numaralarına havale/EFT ile gönderebilirsiniz.

BAGIS yazarak 3823'e SMS göndererek 10₺ bağışta Bulunabilirsiniz.

Yaptığım Bağışın Tarafınıza Ulaşıp Ulaşmadığını Nasıl Öğrenebilirim?

Bağışınızı yaparken bize iletmiş olduğunuz cep telefonu numarasına yapmış olduğunuz bağış bilgileri tarafınıza iletilecektir. Ayrıca 0216 224 2450 numaralı telefondan derneğimizi arayarak yaptığınız bağış ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şefkat Eline Hangi Zamanlarda Bağış Yapabilirim?

Dernek ana binası için bağış saatleri hafta içi 09:00’dan 18:00’a kadar, Cumartesi 09:00’dan 15:00’a kadardır. Pazar günleri ana binamız kapalıdır.

Geçmişte Yaptığım Bağışları Nasıl Öğrenebilirim?

Evet İstediğiniz zaman öğrenebilirsiniz. İsterseniz web sitemizde kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek hesabınızı açıp profil kısmından kontrol edebilirsiniz.

Düzenli Ödeme Talimatı İle Bağış Yapabilir miyim?

Maalesef böyle bir bağış sistemimiz şu anda mevcut değildir.

Yurt Dışından Size Nasıl Bağış Yapabilirim?

Yurt dışından derneğimize göndereceğiniz bağışları dolar veya euro hesaplarımıza SWIFT (Şube) kodu ile birlikte EFT yapabilirsiniz. Kredi kartı kullanıyorsanız online bağışta bulunabilirsiniz.

SMS'den Yapılan Bağışlar Kesintiye Uğruyor mu?

Operatör ile yapılan anlaşmamız gereğince, gönderilen bağışta herhangi bir kesintiye uğramıyor.

Bilgilendirme SMS İptalini Nasıl Yapabilirim?

Bilgi amaçlı gönderilen SMS veya e-postaların tarafınıza ulaşmasını istemiyorsanız 0216 224 2450 numaralı telefondan derneğimiz ile iletişime geçip iptalini sağlayabilirsiniz.

3823 SMS Bağış Hattı Size Mi Ait? Kaç TL Kesiliyor?

Evet, Şefkat Eli Derneğine ait.  3823 hattından gönderilen mesajlarda 10TL bağışınız bize ulaştırılıyor.

Vakfınıza Ayni Yardım Bağışlamak İstiyorum, Ekipleriniz Almaya Gelir Mi?

Şu anda maalesef herhangi bir ayni yardım kabul etmiyoruz.

 

Online Bağışlarda Nasıl Makbuz Alırım?

Online olarak gerçekleştirdiğiniz bağışları kredi kartı veya banka kartınız ile yaptığınız için herhangi bir şekilde makbuz kesilmemektedir. Kart ekstreniz makbuz olarak geçmektedir.

Gayrimenkul Benzeri Bağışlar Yapabiliyor muyuz? Bu Tarz Benzeri Bağışları Nasıl Değerlendiriyorsunuz?

Derneğimiz gayrimenkul vb. bağışlar yapılabilmektedir. Bağışlanan gayrimenkulün kullanımı ile ilgili bağışçı herhangi bir özel şart belirtilmemişse gayrimenkul vb. bağışlar ile nakdi bağışlar vakfımızın ülke ve yerlerde tespit ettiği ihtiyaçlara göre hazırladığı çalışmaların faaliyete geçirilmesinde kullanılmaktadır. Eğer bağışlanan gayrimenkul vb. için özel bir şart belirtilmişse (cami, okul, yetimhane vb.) bağışın geliri o şarta uygun bir biçimde kullanılır.

Herhangi Bir Ülkeye Nasıl Şartlı Bağış Yapabilirim?

Şefkat Eline şartlı bağışta bulunacak bağışçımız eğer bağışını bankadan yapıyor ise açıklama kısmında şartını belirterek, bağışını dernek ana binamıza gelerek elden yapıyor ise görevliye şartını bildirerek bağışının istediği alanda kullanılmasını sağlar.

haber
Türkiye'den Afrika'ya uzanan şefkat eli
Haber Detayı
haber
Bizler de Oradaydık - Elazığ Deprem Bölgesi
24 Ocak Cuma 2020 tarihinde saat 20.55’de Elazığ, Sivrice’de 15 km derinlikte 6,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin ardından artıcı sarsıntılarda yaşanmaya devam ediyor. Başta Malatya olmak üzere deprem birçok çevre il ve ülkede
Haber Detayı
haber
Bizler Vesileyiz Herşey Sizin Eseriniz 2019 Yılı Ramazan
Şefkat Eli insani Yardım Derneği olarak 2019 yılı Ramazan ayı çalışmalarımızı “Ramazan paylaşınca güzel” sloganıyla türkiyemizin ve dünyamızın dört bir tarafında Afrika’da, Arakan’da, Yemen’de, Suriye’de, Filistin
Haber Detayı
+90 216 224 2450
Bağış Sepetim (0)
Bağış sepetiniz şuan boş. Bağış Yap